Croatian Czech Danish Dutch English French German Greek Hungarian Italian Norwegian Polish Spanish

Završeno Svjetsko prvenstvo u alpskom skijanju

IspisE-mail

NAJBOLJI AMERIKANCI, HRVATI S JEDNIM SREBROM
U nedjelju je završeno Svjetsko prvenstvo u alpskom skijanju, koje se tijekom dva tjedna održavalo u austrijskom Schladmingu, a hrvatska reprezentacija sastavljena od mldih skijaša i skijašica te Ivice Kostelića, vratila se kući s jednom medaljom srebrnog sjaja koju je Ivica Kostelić osvojio u superkombinaciji.

Prema statističkim podacima najuspješnija na ovom prvenstvu, i bez ozljeđene Lindsey Vonn, bila je reprezentacija SAD-a, koja je osvojila četiri zlatne i jednu brončanu medalju. Drugi su bili Austrijanci sa 2 zlatne, 2 srebrne te 4 brončane medalje. Francuzi su ovog puta bili treći po uspješnosti osvojivši dva zlata te po jedno srebro i broncu.

Medalje po disciplinama:

Spust:

(M) 1. Aksel Lund Svindal (NOR) 2. Dominik Paris (ITA) 3. David Poisson (FRA)
(Ž)  1. Marion Rolland (FRA) 2. Nadia Fanchini (ITA) 3. Maria Hofl – Riesch (NJE)

Super g:

(M) 1. Ted Ligety (SAD) 2. Gauther De Tessieres (FRA) 3. Aksel Lund Svindal (NOR)

(Ž)  1. Tina Maze (SLO) 2. Lara Gut (ŠVI) 3. Julia Mancuso (SAD)

Veleslalom:

(M) 1. Ted Ligety (SAD) 2. Marcel Hirscher (AUT) 3. Manfred Moelg (ITA)

(Ž)  1. Tessa Worley (SAD) 2. Tina Maze (SLO) Anna Fenninger (AUT)

Slalom:

(M) 1. Marcel Hierscher (AUT) 2. Felix Neureuther (NJE) 3. Mario Matt (AUT)

(Ž) 1. Mikaela Shiffrin (SAD) 2. Mihaela Kirchgasser (AUT) 3. Frida Hansdotter (NJE)

Superkombinacija:

(M) 1. Ted Ligety (SAD) 2. Ivica Kostelić (HRV)) 3. Romed Baumann (AUT)

(Ž)  1. Maria Hofl – Riesch (NJE) 2. Tina Maze (SLO) 3. Nicole Hosp (AUT)

ekipno natjecanje: 1. Austrija 2. Švedska 3. Njemačka

Plasman hrvatskih reprezentativaca

Spust

20. Ivica Kostelić; 36. Andrea Komšić

Super G

28. Ivica Kostelić 44. Max Ullrich 51. Sebastian Brigović 62. Istok Rodeš

(hrvatske reprezentativke zbog visokih startnih brojeva i prekinute utrke, nisu nastupile)